Звернення Харківської обласної ради

Опубликовано: 23 Мар 2010 Автор: Иван Ростов

ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА XXI сесія V скликання

РІШЕННЯ

Від 29 листопада 2007 року

Про внесення змін до рішення обласної

ради від 05 липня 2007 року № 340-У

«Про Українську повстанську армію (УПА)»

Розглянувши звернення депутата обласної ради Тищенка П.В., керуючись статтями 43, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», обласна рада

Вирішила:

1. Внести зміни до рішення обласної ради від 05 липня 2007 року № 340-У «Про Українську повстанську армію (УПА) », виклавши пункт 1 у наступній редакції:

«1. Погодитися, що на території Харківської області, згідно з міжнародними нормативними актами, Організація українських націоналістів, Українська повстанська армія (ОУН-УПА) — це формування, які підпорядковувалися командуванню фашистської Німеччини та використовувались ним під час Другої світової війни проти Радянського Союзу і держав антигітлерівської коаліції, а її вояки — учасники бойових дій на боці фашистської Німеччини, окрім тих, чий статус визначено Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Звернутися до харківської громади із зверненням про недопущення героїзації вояків ОУН-УПА певними націоналістичними організаціями та окремими посадовими особами (додається).

Звернути увагу харківської громади та всіх посадових осіб на необхідність дотримання вимог міжнародного законодавства, рішень профільного комітету ООН та Нюрнберзького трибуналу про засудження посібників фашистської Німеччини у роки Другої світової війни».

2. Повний текст цього рішення та звернення до харківської громади опублікувати в газеті «Слобідський край».

3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію обласної ради з питань забезпечення прав людини, свободи слова та інформації (Стрижко Л. П.).

Голова обласної ради В.В. Салигін

Звернення Харківської обласної ради до обласної державної адміністрації, районних державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування

За останній час, в Харківській області, як і по всій Україні, ведуться спроби переглянути історію і змінити відношення наших громадян, до організації українських націоналістів (ОУН) та, створеної ними, Української повстанської армії (УПА), визнати ці націоналістичні формування такими, що боролися за незалежну Україну, а їх учасників борцями за волю та незалежність України. При цьому не наводиться жодних об’єктивних доказів, які б свідчили про участь бандерівських формувань в бойових діях проти німецьких окупантів, ведення війни на знищення ворога.

В західних областях, всупереч діючому законодавству, прийняті рішення обласних рад, якими вояки УПА урівнюються в правах з учасниками Великої Вітчизняної війни, що воювали проти фашистської окупації в лавах Червоної Армії, партизанських загонах , підпільних організаціях.

На Харківщині, з ініціативи окремих представників націоналістичних організацій, мають місце випадки, коли, з метою увіковічення пам’яті профашистських організацій і їх керівників, встановлюються пам’ятні знаки, дошки, камені тощо. Це тим більш цинічно, що вказані формування не створювалися і не діяли на Харківщині, а для харків’ян члени цих організацій — це фашистські посібники, вбивці сотень мирних мешканців нашої області, медиків, вчителів, спеціалістів сільського господарства, управлінців, які після війни були направлені у звільнені західні області України, з метою налагодження мирного життя.

Процеси, що ми спостерігаємо, ініціюються особисто Президентом України В. Ющенко, який видав цинічний указ про відзначення на державному рівні 100-річчя з дня народження гауптштурмфюрера СС, нагородженого двома Залізними хрестами, вищою нагородою фашистської Німеччини, командувача УПА — Р. Шухевича. Це ганебне рішення — неповага по відношенню до дійсних ветеранів війни та їх нащадків, до переважної більшості громадян України, до міжнародної спільноти. Такі дії ми розцінюємо, як спробу нав’язати українському суспільству бачення подій в роки війни з точки зору обмеженої групи осіб, які винні в скоєнні самих жахливих злочинів проти миру і людства. Це веде до розбрату в суспільстві, створює умови для відродження фашистської ідеології в Україні, реабілітації колабораціонізму і зрадництва. Ми вже маємо випадки, коли заохочені такими діями молодики, залучені в тому числі із західних регіонів, проводять свої збіговиська в Харкові, з демонстрацією зброї і погрозами на адресу організацій, їх представників, що мають інші ідеологічні погляди..

З метою запобігання розвитку подій в такому напрямку, Харківська обласна рада прийняла рішення, в якому погоджується з прийнятими раніше міжнародними правовими актами, в яких засуджується колабораціонізм як такий і організації, що тісно співробітничали та брали участь в бойових діях на боці фашистської Німеччини, чи її союзників. Визнає, що ОУН-УПА — це формування, які підпорядковувалися командуванню фашистської Німеччини та використовувались ним під час Другої світової війни проти Радянського Союзу і держав антигітлерівської коаліції, а її вояки — учасники бойових дій на боці фашистської Німеччини, окрім тих, чий статус визначений Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Обласна рада звертається до державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування і пропонує на підставі прийнятого рішення не допускати героїзації вояків ОУН-УПА. Звертає увагу Харківської громади та всіх посадових осіб на необхідність дотримання вимог міжнародного законодавства, рішень профільного комітету ООН та Нюрнберзького трибуналу про засудження посібників фашистської Німеччини у роки Другої світової війни.

Пропонує Харківській обласній державній адміністрації, районним адміністраціям, органам місцевого самоврядування демонтувати, в разі наявності, на своїх територіях пам’ятні знаки, дошки, камені тощо, встановлені на честь ОУН-УПА чи її вояків.

29 листопада 2007 р.

Голова обласної ради В.В. Салигін.

Комментарии закрыты.