Політична провокація у виконанні Гелетея

Опубликовано: 20 Мар 2010 Автор: Иван Ростов

Керівники фракцій Коаліції національної єдності заявляють про недопустимість використання силових структур в політичних цілях та вимагають від Генеральної прокуратури дати правову оцінку діям представників Секретаріату Президента.

Заява керівників фракцій Коаліції національної єдності

Секретаріат Президента сьогодні формує суспільну думку з реалізації силового сценарію і введення прямого президентського правління.

Про це свідчить заява керівника головного управління з питань діяльності правоохоронних органів Секретаріату Президента Валерія Гелетея. Спроба залякати суспільство участю кримінальних сил у політиці, звинувачення представників Коаліції в підготовці замаху на лідерів опозиції, натяки на участь спецслужб іноземних держав із метою поглиблення протистояння в країні є нічим іншим, як прагненням дискредитувати парламентську коаліцію в очах українського суспільства, європейської спільноти, спровокувати нестабільність в Україні. Такі безвідповідальні заяви треба розцінювати як політичну провокацію, організовану кримінальними методами, основна мета яких – зрив переговорного процесу.

В. А. Ющенко ще раз підтвердив: домовлятися з ним немає смислу, оскільки мета Президента – не пошук компромісу, а пошук способів денонсації політичної реформи, узурпації влади в Україні.

Сьогодні вирішується не доля Коаліції, не доля виборів, а майбутні форми державного устрою України: бути Україні європейською парламентською країною чи латиноамериканською диктатурою?

Викликає подив і непрофесіоналізм дій тих, хто в Секретаріаті Президента відповідає за правову складову: п. Гелетей як людина, котра має відношення до спецслужб, повинен знати, що слідство, обвинувачення і правосуддя – не компетенція Секретаріату, що правоохоронні органи борються зі злочинцями не на прес-конференціях, а діють відповідно до законної процедури. Якщо ж закон свідомо ігнорується, це є свідченням лише одного: Гелетей та інші «слідчі» мають намір не викривати кілерів, а працювати в жанрі чорного піару, здіймаючи інформаційний галас і саме цим відволікати увагу від ключової проблеми — пошуку шляхів виходу із кризи.

Методи, якими діють так названі «опозиціонери», свідчать не лише про кричущу правову і політичну безграмотність президентських «силовиків», але й повну безвідповідальність за долю України з боку гаранта Конституції.

Коаліція вимагає від Генеральної прокуратури України дати невідкладну правову оцінку твердженням керівника головного управління з питань діяльності правоохоронних органів Секретаріату Президента Валерія Гелетея. Якщо за результатами перевірки з’ясується, що заява чиновника Секретаріату є провокаційним замовленням, він зобов’язаний буде нести відповідальність за свої «викриття» згідно з діючим законодавством. Ми будемо наполягати на тому, щоб Президент звільнив чиновника-провокатора і тих, хто благословив його на вочевидь неоднозначні з позиції кримінального кодексу дії, у випадку, якщо правоохоронні органи не встановлять, що п. Гелетей надав достовірну інформацію. Особливо слід зазначити, що частота провокацій за участю спецслужб є втягуванням підконтрольних Президенту структур у політику. Сьогодні і СБУ, і управління з питань правоохоронної діяльності Секретаріату Президента стали інструментом тиску на суди, парламент, суспільство. Цілком очевидне використання силовиків у політичних цілях ставить під загрозу національну безпеку України.

Р. Богатирьова
І. Бокий
П. Симоненко

14.05.2007

Комментарии закрыты.